H. Skutočná elektronizácia verejnej správy
Elektronizáciu verejnej správy presadíme ako skutočnú pomoc ľuďom, nie plytvanie peniazmi.

Dvadsiate prvé storočie je storočím informačných technológií. Žijeme vo svete, kde je úplne bežné mať neustále po ruke nielen telefón, ale aj e-mail a internet. Kde existujú chladničky, ktoré si už samé cez web objednajú mlieko a vajíčka, keď sa minú. A kde krajiny ako Estónsko zavádzajú elektronické občianstvo pre ľudí na celom svete – a ich prezident podpisuje účinnosť zákonov elektronicky, cez svoj čipový občiansky preukaz.

Preto je hanbou, že Slovensko je v tejto oblasti sto rokov za opicami. O to viac, keď si uvedomíme, aké obrovské sumy peňazí preinvestovali ľavicové aj pravicové vlády za posledných dvadsať rokov do informačných systémov, rôznych hardvérov i softvérov.

Je hanbou, že dnes, pri existencii toľkých možností, štát primárne investuje do veľkých kamenných centier kontaktu s občanmi – keď prioritou by malo byť, aby už nikto po úradoch chodiť nemusel.

SKOK! zmení Slovensko na moderný, elektronicky komunikujúci štát s občanmi. Elektronizácia verejnej správy pre nás nie je spôsobom míňania peňazí, ale reálnym cieľom, ktorý sa dá z hľadiska komfortu občana dosiahnuť do štyroch rokov.

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.

ĽUTUJEME! EMAIL, KTORÝ STE ZADALI UŽ BOL POUŽITÝ.