C. Zníženie nezamestnanosti
Juraj Miškov ako minister hospodárstva pomohol vytvoriť 54 tisíc nových pracovný miest. Dokáže to znova.

Nezamestnanosť a nedostatok práce je najväčším problémom, ktorí trápi ľudí na Slovensku. Zahŕňa 310 tisíc ľudí bez práce, mnohých z nich tak dlho, že už ani pracovať nedokážu – a ak, budú sa to musieť naučiť od nuly. Avšak nejde len o nich. Stovky tisíc ďalších ľudí sa boja, že prácu čoskoro stratia, alebo pracujú za tak mizernú mzdu, že z nej dokážu žiť len spôsobom „z ruky do úst“.

Jedinou dlhodobo udržateľnou stratégiou, ako s nezamestnanosťou bojovať a ako vytvárať nové a lepšie platené pracovné miesta , je zlepšovanie podmienok pre podnikanie a investovanie na Slovensku. Touto stratégiou sa riadil Juraj Miškov ako minister hospodárstva – a za rok a pol vzniklo viac než 54 tisíc nových pracovných miest.

Štát ale môže urobiť veľa vecí, ktoré prispejú k rýchlej tvorbe nových pracovných miest. A môže to urobiť veľmi rýchlo. Stačí, aby nemyslel len na najväčších podnikateľov a investorov, ale nezabúdal ani na malé a stredné podniky. Sú to totiž práve malé firmy a živnostníci, ktorí vytvárajú najviac pracovných miest u nás – nie veľké automobilky.

V SKOK!-u vieme, ako vytvárať pracovné miesta. Už sme to raz dokázali, a dokážeme to znova.

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.

ĽUTUJEME! EMAIL, KTORÝ STE ZADALI UŽ BOL POUŽITÝ.